Gabinet medycznej pielęgnacji stóp i kosmetologii estetycznej

+48 730 575 766
kontakt

Peeling mechaniczny i chemiczny

Peeling ten jest jednym z najefektywniejszych zabiegów, stosowanych przy wielu problemach skóry.Nasz cel osiągamy poprzez kontrolowane usuwanie wierzchnich, obumarłych warstw komórek naskórka dzięki czemu komórki tworzące głębsze warstwy skóry zostają pobudzone do regeneracji.  Skóra wygląda młodziej, zdrowiej, staje się promienna i bardziej jędrna.

Cukrowy peeling do stóp o orzeźwiającym zapachu, dzięki zawartości kryształków cukru szybko i skutecznie usuwa suchy i zrogowaciały naskórek, niwelując wszelkie zgrubienia. Idealnie wygładza oraz zmiękcza skórę stóp, wspomagając jej odnowę i regenerację. Olejki winogronowy i migdałowy, witaminy A i E -intensywnie nawilżają, odżywiają i natłuszczają naskórek. Zabieg zapewnia świeżość, odprężenie i uczucie `lekkich stóp`. Pozostawia stopy niezwykle miękkie i aksamitnie gładkie.


Kwas glikolowy jest najbardziej znanym i skutecznym kwasem naturalnie występującym w soku z trzciny cukrowej. Podstawową zaletą kwasu glikolowego w odniesieniu do innych kwasów owocowych jest jego specyficzna struktura chemiczna – kwas ten ma najmniejsze molekuły i dlatego może najgłębiej przenikać w skórę. Ponadto został on gruntownie przebadany dzięki czemu posiada wiele badań klinicznych potwierdzających jego spektrum działania.

Na tydzień przed zabiegiem z kwasem owocowym nie stosować zewnętrznie medykamentów o działaniu złuszczającym (np. kwasu Azelainowego, kwasu askorbinowego, preparatów z witaminą A) oraz nie stosować kremów do depilacji, wosku czy peelingu mechanicznego.
Zabiegu nie wykonujemy u osób leczonych Roaccutanem lub jego odpowiednikami

Zabiegi kosmetyczne